Mens National Championships 2015: Pairs


District First Round Score Second Round Score Third Round Score Semi Final Score Final Score
22
Auchinairn 18








Thursday 9:00am
Green E - Rink 1


Bellshill & Mossend 18





20
Bellshill & Mossend 19










Saturday 9:30am
Green B - Rink 2


Bellshill & Mossend 9



23
Yarrow Rec 14








Thursday 9:00am
Green E - Rink 2


Crosshouse 8





28
Crosshouse 17












Saturday 3:30pm
Green B - Rink 3


West End Stranraer 15

32
West End 16








Thursday 9:00am
Green E - Rink 3


West End Stranraer 14





26
Rothesay 13










Saturday 9:30am
Green B - Rink 1


West End Stranraer 12



31
Lockerbie 15








Thursday 9:00am
Green E - Rink 4


Kilbirnie-Ladeside 13





27
Kilbirnie-Ladeside 16














Sunday 9:30am
Green D - Rink 4


West End Stranraer 14
5
Friockheim 15








Thursday 9:00am
Green E - Rink 5


Ancrum 13





30
Ancrum 18










Saturday 9:30am
Green B - Rink 3


Mauchline 21



25
Hawkhead 5








Thursday 9:00am
Green E - Rink 6


Mauchline 22





29
Mauchline 24












Saturday 3:30pm
Green B - Rink 5


Mauchline 13

2
Lossiemouth 14








Thursday 12noon
Green D - Rink 1


Lossiemouth 14





19
Eddlewood 9










Saturday 9:30am
Green B - Rink 4


Lossiemouth 15



12
Cumbernauld 10








Thursday 12noon
Green D - Rink 2


Bathgate 13





13
Bathgte 13
















Sunday 2pm
Green E - Rink 4


6
Crieff 17








Thursday 12noon
Green D - Rink 3


Crieff 13





8
Abbeyview 16










Saturday 9:30am
Green B - Rink 6


Kintore 21



3
Kintore 16








Thursday 12noon
Green D - Rink 4


Kintore 14





21
Kingswood 13












Saturday 4:30pm
Green C - Rink 6


Kintore 15

4
Kittybrewster 19








Thursday 12noon
Green D - Rink 5


Kittybrewster 16





9
Alva 7










Saturday 9:30am
Green B - Rink 5


Drumoyne 10


18
Motherwell Miners 13








Thursday 12noon
Green D - Rink 6


Drumoyne 18





24
Drumoyne 22














Sunday 9:30am
Green D - Rink 5


Tranent 18
10
Denny 13








Thursday 12noon
Green E - Rink 1


Wardie 9





14
Wardie 14










Saturday 12:30pm
Green B - Rink 6


Inverness 7



7
St Andrews 10








Thursday 12noon
Green E - Rink 2


Inverness 26





1
Inverness 21












Saturday 4:30pm
Green C - Rink 1

Tranent 21

16
Bonnyrigg 13








Thursday 12noon
Green E - Rink 5


Tranent 20





17
Tranent 17










Saturday 12:30pm
Green B - Rink 5


Tranent 17



11
Colgrain 23








Thursday 12noon
Green E - Rink 6


Colgrain 6





15
Gorgie Mills 16








Back to top of page