Mens National Championships 2016: Triples


District First Round Score Second Round Score Third Round Score Semi Final Score Final Score
11 Stronvaar
10








Friday 9:00am
Green B - Rink 1


Ealston 14





30 Earlston 13










Friday 3:00pm
Green B - Rink 5


Earlston 16



9 Alloa East End 12








Friday 9:00am
Green B - Rink 2


Whitefield 12





19 Whitefield
14












Saturday 9:30am
Green E - Rink 2


Earlston 10

7 Markinch
20








Friday 9:00am
Green B - Rink 3


Markinch 20





20 Glengowan
11










Friday 3:00pm
Green B - Rink 6


Markinch 14



26 Lady Alice 14








Friday 9:00am
Green B - Rink 4


Perth 7





6 Perth
17














Sunday 9:30am
Green B - Rink 5


Hyndland 12
15 Slateford
3








Friday 9:00am
Green B - Rink 5


Fairfield 12





5 Fairfield
18










Friday 3:00pm
Green B - Rink 4


Hyndland 16



23 Hyndland
17








Friday 9:00am
Green B - Rink 6


Hyndland 13





22 Chryston
5












Saturday 9:30am
Green E - Rink 1


Hyndland 14

12 Westermains 6








Friday 9:00am
Green C - Rink 3


Titwood 12





24 Titwood
22










Friday 3:00pm
Green B - Rink 3


Inverkeithing 15



8 Inverkething 13








Friday 9:00am
Green C - Rink 4


Inverkeithing 17





18 Wrangholm Hall 12
















Sunday 2pm
Green E - Rink 4


27 Ladeside of Kilbirnie
12








Friday 9:00am
Green C - Rink 5


Ladeside of Kilbirnie 7





21 Rutherglen 11










Friday 4:00pm
Green D - Rink 5


Troon Portland 18



28 Troon Portland W.O








Friday 9:00am
Green C - Rink 6


Troon Portland 19





13 Queensferry
SCR












Saturday 4:30pm
Green D - Rink 1


Troon Portland 24

17 East Lothian Co-Op 23








Friday 12noon
Green B - Rink 1


East Lothian Co-Op 17





3 Inverurie 2










Friday 4:00pm
Green D - Rink 6


East Lothian Co-Op 11


14 Queensberry
9








Friday 12noon
Green B - Rink 2


Easthouses 10





16 Easthouses
18














Sunday 9:30am
Green B - Rink 6


Troon Portland 9
4 Kittybrewster
14








Friday 12noon
Green B - Rink 3


Kittybewster 15





32 Stranraer
8










Saturday 9:30am
Green E - Rink 3


Kittybrewster 16



25 Victoria 13








Friday 12noon
Green B - Rink 4


Adrian 12





10 Adrian 16












Saturday 4:30pm
Green D - Rink 6

Kittybrewster 6

2 Aberchirder
17








Friday 12noon
Green B - Rink 5


Aberchirder 15





31 Lockerbie 16










Saturday 9:30am
Green E - Rink 4


Aberchirder 10



1 Brora
9








Friday 12noon
Green B - Rink 6


Auchinleck 14





29 Auchinleck 21








Back to top of page